Do byłych redaktorów Małej Ojczyzny:

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 2

Ełag GOŚĆ 28-11-08 21:04

Przymiotnik Osno Lubuskie to osieński, osieńska, osieńskie a nie jak piszecie osniański. proszę zerknąć do slownika.

Odpowiedz Cytuj
Zuza GOŚĆ 28-11-08 22:31

No to dowiedziałam się, że zgodnie ze słownikiem mieszkam w Osieniu.Osień - osieński ....

Odpowiedz Cytuj
Karol GOŚĆ 28-11-08 22:33

No to może Osień Lubuszeński?

Odpowiedz Cytuj
Ełag GOŚĆ 29-11-08 8:01

Nowy słownik ortograficzny PWN pod red. prof. Edwarda Polańskiego z 1996 r hasło: Ośno Lubuskie, Ośna Lubuskiego, Ośnie Lubuskim, przym. osieński. Identyczne zdanie ma prof. Bugajski z UZ. Pozdrowienia.

Odpowiedz Cytuj
Ełag GOŚĆ 29-11-08 8:20

Jako były redaktor/?/ to jeszcze parę rzeczy popełnię. Ale kto jest administratorem strony? W jaki sposób sie skontaktować?Na razie to WIELKI ZNAK ZAPYTANIA.

Odpowiedz Cytuj
Zuza GOŚĆ 29-11-08 9:08

Argument mocny (z szacunkiem - profesorowie!!!), ale jakoś słabo mnie to przekonuje. Powiem wiecej - wcale mnie ich pogląd nie przekonuje. I jezeli "ośniański" jest jakimś odstępstwem od jakiejś reguły jezykowej, to ja pozostanę przy tym odstępstwie. "Ośniański" wydaje się bardziej jednoznaczny i czytelny.

Odpowiedz Cytuj
Ełag GOŚĆ 29-11-08 19:19

Oczywiście wszystko mozna! I takie odstępstwa robiła poprzednia i robi obecna władza! Tkwienie w niewiedzy to nie błąd ale popieranie jej to głupota! A kto chce być

Odpowiedz Cytuj
Ełag GOŚĆ 29-11-08 19:21

Oczywiście wszystko mozna! I takie odstępstwa robiła poprzednia i robi obecna władza! Tkwienie w niewiedzy to nie błąd ale popieranie jej to głupota! A kto chce być redaktorem naczelnym Nowej Małej Ojczyzny? Bo tytuł " Mała Ojczyzna " jest zastrzeżony. Proszę o kontakt.

Odpowiedz Cytuj
Zuza GOŚĆ 29-11-08 19:32

Widzę Ełagu, ze zaczynasz się emocjonować wzgledem "osniański"  - to źle wróży rzetelnej dyskusji. W zwiazku z powyzszym koniec z tym tematem. Co do "Małej Ojczyzny" - nie wiem kto był redaktorem naczelnym, tym bardziej nie wiem kto by teraz chciał nim być. Może Ty? - jezeli masz możliwosci (umiejętnosci) załozenia strony.... dalej sie jakos rozwinie (może). Pytanie: czy są jakieś widoki na sponsorowanie ze strony naszej jedynie słusznej ukochanej miejsko-gmminnej władzy?

Odpowiedz Cytuj
Ełag GOŚĆ 29-11-08 20:10

Mam pytanie kto jest właścicielem czy administratorem tej strony? Kto i  z kim sie kontaktować? bo teraz to takie rozmawianie o wszystkim i niczym. Z naszej strony jest / przynajmniej/ chęć kontynuacji. Na  stopce redakcyjnej jest cały skład starej redakcji. Forma elektroniczna bardzo wygodna i tania ale  jednoczesnie nie chcemy żeby na kilku numerach nie skończyła się ochota na jej wydawanie i dlatego  trzeba sie wzajemnie skontaktować.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://osnolubuskie.istrefa.com

istrefa gmina Ośno Lubuskie | istrefa powiat słubicki | istrefa lubuskie | istrefa Polska

Ośno Lubuskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat słubicki, województwo lubuskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 69-220


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem